آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام

آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام

آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام یکی از مواردی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. زیرا با توجه به محبوبیت این اپ در بین ایرانیان، یکی از شیوه های فروش را می توان از طریق اینستاگرام تجربه نمایید. از همین رو در این مقاله به معرفی روش هایی برای بهبود کیفیت پیج تان و راه های افزایش فروش می پردازیم.

آموزش دادن نحوه فروش در اینستاگرام می تواند برای افراد زیادی، مفید واقع شود. سوشیال مدیا و یا همان شبکه های اجتماعی امروزه تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای پیشرفت دادن کسب و کار، توسعه های فردی و… شده اند. در صورتی که شما نیز دوست داشته باشید، می توانید از این فضای مجازی بهره مند شوید. نکات مهم در خصوص آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام و همچنین مراحل و اقدامات لازم برای آن ها را در ادامه این مقاله عنوان خواهیم کرد تا بتوانید هرچه بهتر و بیشتر با این مسئله کنار بیایید.

آموزش فروش مجازی

اینستاگرام (Instagram) یکی از پلتفرم هایی است که روزانه کاربران زیادی را جذب خود می کند و می تواند به عنوان بستری مناسب برای کسب و کارها به شمار رود. البته میزان بازدهی این اپ ارتباط مستقیمی با دانش و نوع کسب و کارتان دارد. به همین دلیل می توانید با مطالعه مقاله اینستاگرام بهتر است یا سایت ، نسبت به کاربرد این اپ و بهره وری آن در بیزینس تان آگاه شوید. در ادامه به برخی از راه ها برای بهبود فروش تان در فضای مجازی می پردازیم.

  • ساخت پروفایل
  • نحوه عکس برداری
  • جذب فالوور
  • ویدئو مارکتینگ
  • رضایت مشتریان
  • معرفی توسط مشتریان
  • فعالیت منظم

ساخت پروفایل

اولین موضوعی که برای فروش از طریق اینستاگرام اهمیت بالایی دارد؛ نحوه ساخت پروفایل می باشد. پروفایل اینستاگرام حکم ویترین فروشگاه شما را دارد. پس باید به گونه ای باشد که کاربران را برای دیدن پست ها و استوری های شما تشویق نماید.

به عنوان مثال بیوی پیج تان را به گونه ای بنویسید که کاربران بدانند چرا باید شما را فالو کنند؟ وجه تمایزتان با سایر پیج ها چیست؟ نحوه ارسال محصولات چگونه است؟ آدرس شما کجاست؟

و سوالاتی از این قبیل که باید با دیدن بیو پیج تان بتوانند پاسخ پرسش های خود را دریافت نمایند.

نحوه عکس برداری

موضوع بعدی که در فروش محصولات از طریق اینستا اهمیت بالایی دارد؛ نوع عکس برداری می باشد. همانطور که در حالت فیزیکی فروش محصول، دیزاین و نوع چیدمان اهمیت زیادی دارد؛ در فروش از طریق پیج نیز این موضوع فابل اهمیت است.

هر چه دیزاین و عکس برداری شما کیفیت بیشتری داشته باشد؛ درصد جذب کاربران پیج تان نیز بیشتر می شود. حتی ممکن است برخی از افراد محصولات شما، برای شان کاربردی نداشته باشد اما به دلیل زیبایی و جذابیت بصری پیج تان شما را فالو کرده و دنبال نماید. با مرور زمان با دیدن پست و استوری های جذاب تان، ممکن است به محصول تان علاقه مند شده و خریدار شده باشد.

سعی کنید از عکس های آماده استفاده نکنید و عکس هایی با کیفیت و خلاقانه طراحی نمایید و عکس برداری کنید.

از قالب خاص برای تمامی پست های تان استفاده کرده و پست هایی آلبومی درست کنید.

جذب فالوور

موضوعی که در آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام دغدغه افراد است؛ جذب فالوور می باشد. به همین دلیل فالور فیک می زنند تا تعداد فالورهای شان زیاد باشد در حالی که شما نیاز به افرادی دارید که مخاطب تان بوده و اقدام به خرید نمایند.

پس به دنبال جذب فالورهای هدفمند باشید که برا این منظور می توانید از کامنت ها و فالورهای پیج های مرتبط با زمینه کاری تان کمک بگیرید.

ویدئو مارکتینگ

اینستا بستری تصویری می باشد و برای قرار دادن پست باید حتما از تصویر استفاده نمایید.

اما راه دیگری که می توانید برای افزایش فروش اینترنتی خود بهره ببرید؛ قرار دادن ویدئو است. ویدئو مارکتینگ قدرت بالایی را در فروش اینترنتی به عهده دارد و می تواند اینگونه اثر بخشی بهتری را در مخاطب داشته باشید.

رضایت مشتریان

موضوعی که در خرید اینترنتی اهمیت زیادی دارد؛ اعتماد سازی می باشد. برای اعتماد سازی در اینستا باید هایلایتی به نام رضایت مشتریان درست کنید. و از افرادی که خریدار محصولات تان هستند؛ درخواست نمایید تا نظرشان را نسبت به کالا و خدمات شما ارائه دهند.

اینگونه افرادی که می خواهند برای اولین بار اقدام به خرید نمایند نیز اطمینان کرده و موجب افزایش فروش تان می شود.

معرفی توسط مشتریان

از دیگر شیوه های درآمد زایی از طریق اینستاگرام، معرفی توسط مشتریان است. زمانی که فردی از شما خرید کرده و در پیج خود معرفی می کند؛ افرادی که به آن شخص اعتماد داشته وارد پیج تان می شوند و می توانند تبدیل به مشتری شوند.

فعالیت منظم

اگر می خواهید فروش خوبی داشته باشید؛ باید به صورت مستمر و همیشگی فعالیت نمایید. با هفته ای یک استوری و یا یک پست کسی به شما اعتماد نمی کند. باید به صورت روزانه تعدادی استوری قرار دهید.

ترفندهای آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام

چند ترفند مهم در این خصوص وجود دارد که با بررسی کردن و همچنین عمل به آن ها می توانید به شکل راحت تر و بهتری کار فروش در اینستاگرام را انجام دهید. در این قسمت به این چند ترفند مهم اشاره خواهیم کرد.

·        انتخاب نوع محصول

اولین کاری که باید برای داشتن فروش بالا در اینستاگرام در نظر داشته باشید، مربوط به نوع محصولی می شود که قرار است در اینستاگرام به فروش برسانید. نوع محصول شما باید مخاطب پسند باشد، برای مشتری قابل خرید باشد و بتواند او را کاملا جذب کند. همین مسئله سبب می شود که افراد بسیار زیادی نتوانند در این حوزه به خوبی فعالیت کنند. معمولا کالاهایی که دارای قیمت های پایین تری هستند، گزینه های بهتری برای فروش در اینستاگرام می باشند.

·        ایجاد تقاضا

این نکته را در نظر بگیرید که فرقی نمی کند مشتری شما به محصولی که عرضه می کنید نیاز دارد یا خیر. بلکه این شما هستید که به عنوان یک فروشنده ماهر باید بتوانید برای محصول خودتان تقاضا ایجاد کنید. زمانی که برای محصول خودتان ایجاد تقاضا می کنید، می توانید به راحتی نیز محصول خود را به فروش برسانید. با این کار به سادگی می توانید فروش اینترنتی خوبی را در اینستاگرام تجربه کنید.

·        تعامل با مشتریان

در هر مرحله ای از کسب و کار که هستید، لازم است تا با مشتریان و مخاطبان خودتان در تعامل و ارتباط باشید. این تعامل و ارتباط می تواند به شما کمک کند تا احساسات مناسبی را در مشتریان به وجود آورید. زمانی که مشتری در دایرکت از شما در مورد محصولی سوال می پرسد، زمانی که مشتری قرار است جنسی را انتخاب کند و یا حتی زمانی که مشتری استوری ها و پست های اینستاگرامی شما را چک می کند، این تعامل و احساس نزدیکی باید وجود داشته باشد. به همین دلیل نیز توصیه می شود تا تعامل با مشتریان خود را نگه دارید.

·        اعتبار پیج خود را ارتقا دهید

کاری کنید که مخاطب بداند دقیقا با یک شخص حقیقی، شرکت و یا سازمان روبرو است. نباید هیچگونه حس بی اعتمادی و کلاهبرداری از سوی شما در مخاطب ایجاد شود. به چند نکته مهم در این زمینه توجه کنید. استفاده کردن از پیام های آماده و یکسان برای مخاطبان، استفاده کردن از عکس هایی که در فضای اینترنت وجود دارد، عدم پاسخگویی به مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن و… همگی می توانند در مخاطب شما ایجاد احساس نا امنی و بی ارزش بودن را کنند. به همین دلیل نیز گفته می شود که باید حتما میزان اعتبار پیج و اکانت خود را ارتقا دهید.

·        خرید یا جذب فالوور؟

برای همگی ما جذاب است که ببینیم تعداد فالوورهای اکانت ما به چند K و یا چند هزار نفر رسیده است. یکی از ساده ترین و سریع ترین راه هایی که برای افزایش تعداد فالوور وجود دارد، مربوط به خرید فالوور می شود. فالوورهایی که خریداری می کنید، نمی توانند از شما محصول و یا خدماتی را خریداری کنند و صرفا جنبه تزئینی دارند. اما آن چیزی که مهم است این موضوع می باشد که شما باید بتوانید فالوورهای هدفمند و مناسبی را جذب کنید تا از طریق اکانت اینستاگرامی خود نیز فروش داشته باشید.

·        استفاده از نظرات مشتریان

زمانی که کار خود را شروع کنید، قطعا با موجی از انتقادها و پیشنهادها نیز مواجه خواهید شد. سعی کنید زمانی را برای بررسی این پیشنهادات و انتقادات صرف کنید. با این کار متوجه می شوید که دقیقا مشتریان شما چه انتظاری از شما دارند و چه چیزی می خواهند.

بیشتر بخوانید: مربی کسب و کار آموزشی

جمع بندی

در این مقاله به آموزش فروش اینترنتی اینستاگرام و روش های جذب کاربر و افزایش فروش پرداختیم تا با اجرای آن بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *