معرفی بهترین شیوه های افزایش فروش


یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان کسب و کارها، نحوه افزایش فروش و جذب مشتری می باشد. راه های زیادی برای افرایش فروش محصولات و یا خدمات وجود دارد اما به راستی کدامیک از آنها
برای ایجاد فروش بیشتر و جذب مشتریان موثر است؟

آرش اسماعیلی با توجه به اینکه دارای مدرک بین المللی کوچینگ و مدرس دوره بیزینس کوچینگ می باشد؛ به بررسی راه های افزایش فروش و ارائه بهترین متدها در این زمینه پرداخته است که برخی از آنها را در این مقاله با شما به اشتراک می گذاریم.

روش های افزایش فروش اینترنتی

با توجه به رشدی که فضای وب برای تمامی اقشار جامعه ایجاد کرده است؛ اکثر کسب و کارها به سوی فروش اینترنتی روی آورده اند. زیرا معمولا کاربران قبل از خرید حتی به صورت حضوری، با جستجو در اینترنت، اطلاعاتی را درباره آن محصول به دست می آورند و اگر بتوانید معرفی محصول و اصول اولیه فروش اینترنتی را رعایت نمایید؛ کاربران ممکن است اقدام به خرید از شما کرده و دیگر حضوری محصولی را نخرند. اینگونه شما موجب افزایش فروش خود نیزمی شوید. ما در ادامه روش هایی را برای افزایش فروش اینترنتی عنوان می کنیم تا به کمک انها بتوانید مشتری بیشتری را جذب نمایید.

معرفی بهترین شیوه های افزایش فروش

شناسایی مشتریان هدف

یکی از تکنیک های افرایش فروش، شناسایی مشتریان هدف می باشد. زمانی که شما بتوانید مشتریان خود را شناسایی نمایید؛ طبق نیازهای انها محصولات را ارائه می دهید که این موضوع موجب رشد فروش شما خواهد شد.

تحلیل رقبا

موضوعی که در کسب و کارها اهمیت دارد؛ تحلیل رقبا می باشد. شما باید به خوبی نقاط ضعف و قوت سایر رقبای خود را آنالیز کرده و بر اساس آن پلن و استراتژی بیزینس خود را طراحی نمایید.

یکی از راه هایی که می توایند رقبا را بررسی نمایید؛ بهره مندی از علم بیزینس کوچینگ می باشد تا به کمک ان بتوانید  تحلیلی درست و اصولی از عملکرد سایر همکاران تان به دست آورید.

اجرای ایده های جدید

موضوعی که در افزایش فروش می تواند به شما کمک نماید؛ پیاده سازی ایده های جدید و خلاقانه می باشد. اگر به صورت تکراری و همیشگی کاری را انجام دهید؛ با گذشت زمان مخاطب خسته شده و آنها را از دست خواهید داد.

پس به صورت مداوم در حال طراحی ایده های نو باشید تا بتوانید مخاطب خود را شگفت زده نمایید.

صادق باشید

در معرفی محصول و ارائه مشاوره به کاربران خود صادقانه برخورد کنید تا موجب اعتماد سازی شود.

ضمانت بازگشت وجه

یکی از شیوه هایی که می تواند موجب تقویت حس ریسک پذیری در مخاطبان شود؛ ضمانت بازگشت وجه می باشد. با این تکنیک می توانید باعث افزایش فروش خود شوید.

معرفی بهترین شیوه های افزایش فروش

چه عواملی باعث افزایش فروش می شود

عوامل زیادی در افرایش فروش تاثیر گذار است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 محصول شرکت

بزرگترین عامل مهم و تعیین کننده رشد فروش شرکت، خود محصول است. اگر محصول شما نیازهای مصرف کنندگان را با قیمت مناسب برآورده کند؛ به فروش می رسد. شرکت باید مراقب حفظ کیفیت خود و افزودن یا اصلاح عملکردها و ابزارها با توجه به تغییر تکنولوژی و سلایق و ترجیحات مصرف کنندگان باشد.

استراتژی بازاریابی شرکت

استراتژی توسعه کسب و کار و بازاریابی نقش مهمی در افزایش فروش دارد. مهم ترین بخش در استراتژی بازاریابی، انتخاب بازار هدف صحیح می باشد. موقعیت یابی برند، قیمت گذاری صحیح و انتخاب کانال های توزیع مناسب از جمله شیوه های مهم در بازاریابی محصولات است.

 پرسنل بازاریابی شرکت

صلاحیت و طرز فکر نیروی بازاریابی شرکت در جلب نظر مشتریان بسیار مهم است. ارائه استراتژی‌های بازاریابی خلاقانه، ایده‌های تبلیغاتی، پشتیبان ‌گیری از این ایده‌ها با تحقیقات بازار صحیح و تمایل به آشنایی و به روز نگه داشتن خود با روندهای اخیر بازار همراه با صلاحیت‌های حرفه‌ای و… از جمله عوامل مهم در دستیابی به حجم فروش بالاتر می باشد.

معرفی بهترین شیوه های افزایش فروش

 فناوری و اتوماسیون

ارتقای فناوری یکی دیگر از جنبه هایی است که یک شرکت باید در حین تلاش برای دستیابی به رشد فروش بالاتر به آن توجه کند. مانند بهبود روند پرداخت الکترونیکی، رزرو سفارشات، بررسی روند ارسال محصولات، رسیدگی الکترونیکی به شکایات و… می‌تواند موجب افزایش فروش شما گردد.

تامین کنندگان

ایجاد و نگهداری تعداد زیادی از تامین کنندگان برای تامین مواد اولیه، قطعات و مواد مصرفی می تواند بر فروش محصولات نهایی یک شرکت تاثیر بگذارد. زیرا در دسترس بودن مواد اولیه در زمان مناسب، فرآیند تولید بدون محدودیت و تحویل با کیفیت و سریع را در بازار تضمین می کند.

جمع بندی

در این مقاله به روش های افزایش فروش پرداختیم تا با پیاده سازی آنها بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کسب و کار خود نمایید.

امیدواریم راه کارهای ارائه شده بتواند به شما برای توسعه کسب و کار و افزایش فروش محصولات تان کارآمد باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *