منابع انسانی و  ساختار سازمانی

ما در تمام کسب و کار ها دائما در ارتباط با آدم ها هستیم، وقتی با همکاران تیم خود، تامین کننده ها و یا حتی مشتری ها در ارتباط هستید شما با موجودی به نام آدم سر و کار دارید. همونطور که میدونیم آدم ها موجوداتی هستند با تفکر خلاق و ویژگی تاثیر پذیری که موجب می شود دائما در حال رشد و تغییر باشند.

حال آنکه شما به عنوان رهبر و سکان دار یک کسب و کار جهت دستیابی به اهدافتان در بازار نیازمند تشکیل یک تیم از افرادی توانمند هستید تا شما را در این مسیر همراهی کنند پس موضوع مهمی به میان می آید به نام مدیریت منابع انسانی. و قبل تر گفتیم که آدمیزاد گونه ای پیچیده است که کار کردن با آن و همچنین همراه کردن چندین آدم در راستای اهداف خود هنری است پیچیده و مهم که باعث شده ما همواره چالش های منابع انسانی را در کسب و کارها شاهد باشیم.

مدیریت منابع انسانی در سطوح بالای سازمان برای کسب و کارهای در حال توسعه بسیار وابسته به مهارت های رهبری صاحب کسب و کار می باشد. هر جایی که یک تیم برای دستیابی به یک هدف مشخص در حال فعالیت هست، اعضای آن تیم تحت تاثیر نگرش و رفتارهای رهبرشان قرار دارند و به میزانی که ویژگی های یک رهبر موفق را داشته باشد آن تیم میتواند در مسیر تحقق اهداف پیش برود. بماند که موضوع رهبری به خودی خود بسیار گسترده است و خودش یک مقوله بسیار مهم برای توسعه صاحب و کار و در نتیجه توسعه سازمان می باشد.

از خدمات قابل ارائه به کسب و کارها در حوزه منابع انسانی و ساختار سازمانی :

تدوین چارت سازمانی و تفکیک واحدهای یک کسب و کار با توجه به اولویت ها و اهداف

اجرای فرآیند جذب و استخدام نیروی انسانی

تدوین استراتژی های حفظ و نگهداشت منابع انسانی

تدوین و تببین شرح شغل و مسئولیت های نیروهای انسانی

طراحی سیستم های پاداش و انگیزه بخشی

طراحی سیستم های ارائه گزارش کار

تدوین آیین نامه های اداری مربوط به کارکنان

از چالش های متفاوتی که در سال های اخیر در حوزه منابع انسانی روبرو شدم میتوان به عدم بهره وری لازم از سوی پرسنل و همینطور عدم رضایت آنها از مواردی چون حقوق، محیط کار و عدم پیشرفت شغلی اشاره کرد که میتواند دلایل بسیاری داشته باشد. نگرشی که همیشه سعی داریم به رهبر کسب و کار انتقال دهیم این است که مسئولیت تمام این موارد با صاحب کسب و کار هست نه نیروی انسانی. همواره گفتم اگر نیروی شما بهره ور نیست و یا با کیفیت لازم مسئولیت های محوله خودش را انجام نمی دهد دو دلیل دارد: یا اینکه شما فرد درستی را برای شغل مورد نظر استخدام نکرده اید و یا شما آموزش های لازم برای انجام آن شغل را به آن فرد ارائه نکرده اید. و نکته جالب توجه این است که طبق تجربه ما در سازمان ها بزرگترین چالش میان کارکنان و تیم مدیریت و رهبر کسب و کار عدم شفافیت می باشد. خیلی از اختلاف ها و سوتفاهم هایی که در سازمان ها رخ می هد اگر قبل از آن شفاف سازی در مورد تصورات ذهنی و مسائل کاری صورت گرفته بود هرگز اتفاق نمی افتاد.

پرسشنامه منابع انسانی و ساختار سازمانی

مرحله 1 از 9

پرسشنامه زیر جهت ارزیابی وضعیت واحد منابع انسانی کسب و کار شما طراحی شده تا با شناخت دقیق، همکاران ما اطلاعات را بررسی کرده و برای ارائه راه حل، پیشنهاد خود را ارائه دهیم.