کارآفرینی در منزل برای خانم ها

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جهان می ‌توانند بار اقتصادی را نیز بر دوش بکشند. در دنیای امروز زنان همپای مردان می توانند به کسب درآمد برسند و کمکی در اقتصاد خانواده داشته باشند. پس کارآفرینی در منزل برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. خیلی از خانم ها به دلیل فعالیت های مثل خانه داری و بچه داری ممکن است نتوانند در بیرون از خانه مشغول باشند. پس بهتر است در خانه شغل داشته باشند و درآمد کسب کنند.

نیمی از جامعه ما را امروزه خانم ها تشکیل داده اند. به دلیل گرانی و همچنین فشارهای اقتصادی زیادی که بر روی اقشار مختلف جامعه وجود دارد، امروزه موضوع کارآفرینی برای خانم ها اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم تا در مورد مزیت هایی که کارافرینی برای خانم ها دارد و همچنین در خصوص انواع کارآفرینی ها صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که شما نیز نسبت به این موضوع علاقه مند هستید، بهتر است این موضوع را تا انتها مطالعه کنید. تا بتوانید اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست آورید.

دلایل مناسب بودن کارآفرینی در منزل برای خانم ها

خیلی از خانم ها به دلیل شرایط جامعه و هم چنین فعالیت هایی مثل خانه داری و بچه داری نمی‌توانند در بیرون از محیط خانه مشغول به کار باشند. همین موضوع آنها را به فکر کار کردن در خانه و درآمدزایی از این راه می ‌اندازد. از دلایلی که باعث پرطرفدار بودن کارآفرینی در منزل برای خانم ها است :

  • انعطاف پذیری بالای این شغل است زیرا همزمان می توانند به سایر کارهای خانه نیز برسند
  • ریسک پایین این شغل زیرا نیاز به سرمایه‌گذاری خیلی بالایی ندارد و ضررهای مالی را به حداقل می رساند
  • با گذاشتن زمان زیاد و تمرکز روی آن کار و کسب تخصص در طولانی مدت سود خوبی به دست خواهد آمد
  • خیلی از خانم ها ی کارمند هم می‌توانند به عنوان شغل دوم به آن نگاه کنند و کسب درآمد کنند
  • راه اندازی یک کار خانگی موجب مشغول به کار شدن دیگر افراد خانواده می شود

کارآفرینی در منزل برای خانم ها

ایده های کارآفرینی در منزل برای خانم ها

شاید فکر کنید که کارهای خانگی درآمد زیادی نخواهند داشت. اما باید شما به این موضوع توجه کنید که اگر در هر زمینه‌ای تلاش کافی را انجام دهید و تمرکز خود را روی آن بگذارید بدون تردید موفقیت از آن شما خواهد شد. شما می توانید برای این که بهترین انتخاب شغل در خانه را داشته باشید. از راهنمایی های یک کوچ حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید و بهترین حوزه تخصصی خودتان را پیدا کنید. سپس روی آن سرمایه گذاری کرده و به اهدافتان برسید. در این جا نمونه هایی از کارآفرینی در منزل را برای شما لیست کرده ایم:

آرایشگری

همانطور که می دانید آرایشگری یکی از مشاغل بسیار پرسود خانگی برای خانم هاست. خیلی از خانم ها اهمیت زیادی به زیبایی خود می دهند و برای آن هزینه زیادی می‌کنند. از خدمات مو و پوست و آرایش گرفته تا کاشت مژه و کاشت ناخن. شما میتوانید با گذراندن دوره های آرایشگری به این تخصص ها دست پیدا کنید. البته اگر روی یک تخصص تمرکز کنید موفقیت بیشتری نصیبتان می‌شود. مثلاً می‌توانید فقط خدمات مو یا خدمات پوست انجام دهید. مطمئن باشید که با گذاشتن وقت و تمرکز و هزینه روی یک رشته به نتیجه دلخواه می رسید. در ابتدا می توانید یک اتاق در خانه خود را به این کار خود اختصاص دهید و از همسایه ها و فامیل خود بخواهید که برای آنها خدمات انجام دهید. سپس به مرور زمان خود را مطرح کرده و مشتریان دیگر جذب کنید.

کارآفرینی در منزل برای خانم ها

هنر ویترای روی شیشه

هنر ویترای همانطور که می دانید تزئین ظروف شیشه ای با رنگ می باشد. این کار از زمان های قدیم محبوبیت داشته و به عنوان وسیله تزیینی از آن استفاده می شده است. شما می توانید بطری ها لیوان ها آینه ها را با استفاده از ویترای تزیین کرده و به فروش برسانید. ممکن است بگویید که نقاشی کردن کار سختی است. ولی شما می توانید تنها با الهام گرفتن از اطراف خود طرح هایی را روی ظروف شیشه‌ای دربیاورید و با کمی دقت و حوصله و خلاقیت ظروف زیبایی را رنگ آمیزی کرده و به فروش برسانید. برای دیدن آموزش های ویترای هم می توانید از فضای اینترنت استفاده کرده و آموزش لازم را ببینید. سپس وسایل مورد نیاز را تهیه کرده و شروع به انجام این کار کنید

کارآفرینی در منزل برای خانم ها

هنر زیبای کاشی شکسته

کاشی شکسته همانطور که از نامش پیداست؛ قطعات شکسته شده کاشی است که به صورت منظم و هدفمند کنار هم قرار می گیرند و طرح زیبایی را درست میکند. امروزه کاشی شکسته در فضاهای بیرون مثلاً روی دیوارهای خیابان، روی سنگفرش روی میزهای فضای بیرون کاربرد دارد. همچنین با آن به تزیین گلدان ها، پایه ساعت، فاصله کاشی های آشپزخانه یا ایجاد تابلوهای تزیینی و همچنین حاشیه آینه ها استفاده می شود. هنر کاشی شکسته روی انواع سطوح فلزی و سفالی و شیشه ای و سرامیکی و چوبی قابل انجام است. به طور کل این هنر کار سختی نیست و می توانید با دیدن چند کلیپ ساده کار خود را شروع کنید.

کارآفرینی در منزل برای خانم ها

نحوه انجام کار بر روی کاشی شکسته

اولین مرحله انتخاب طرح مورد نظر است. شما میتوانید طرح مورد نظر خود را روی وسیله ای که می خواهید روی آن این هنر زیبا را انجام دهید بکشید. مرحله بعد انتخاب رنگ کاشی هاست. شما می توانید رنگ های مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس کاشی ها را با انبار مخصوص بشکنید و آنها را به طور مرتب روی طرح قرار دهید و با چسب مخصوص با دقت در کنار هم بچینید.

در مرحله آخر باید به سراغ دوغاب ریزی برای پر کردن درز ها بروید و روی ظرح خود دوغاب بریزید. در نهایت با پارچه پاک کنید، می‌بینید که چه طرح زیبایی را خلق کرده اید. حالا چگونه می توانید از این راه کسب درآمد کنید؟ شما می توانید با داشتن چندین نمونه کار و گذاشتن در فضای مجازی به جذب مشتری کمک کنید. یا می توانید در نمایشگاه هایی که هر چند وقت در شهرها به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود و آنها را در معرض دید عموم قرار دهید و مشتری جذب کنید.

گلسازی در منزل

گلسازی هنری است که میان خانم‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. همواره کارگاه های آموزشی برای آن برگزار می شود. شما می توانید با شرکت در این دوره ها و یا دیدن فیلم های آموزشی به این هنر زیبا تسلط پیدا کنید و گل های زیبایی را بسازید و با فروش آنها به درآمد برسید.

بافندگی در منزل برای بانوان

خیلی از خانم ها به هنر بافندگی با قلاب یا میل مسلط هستند. شما میتوانید با تهیه کاموا و رفتن به کارگاه‌های آموزشی، تخصص خود را در این حوزه بیشتر کرده و بتوانید کلاه و شال و لباس و جوراب ببافید و به فروش برسانید. امروزه خیلی از خانم ها در فضای مجازی به آموزش این هنر پرداخته اند. با سرچ در فضای مجازی صفحات آنها را بیابید و ایده های خلاقانه شان را یاد بگیرید.

عروسک سازی یک ایده عالی برای کارآفرینی در منزل برای خانم ها

یکی از هنرهایی که امروزه بسیار مورد اقبال بانوان قرار گرفته هنر زیبای عروسک سازی است. شما می توانید عروسک های زیبایی را بسازید و با خلاقیت خود در تغییر لباس و سایز آنها را به فروش برسانید. از عروسک های کوچک به عنوان جاکلیدی گرفته تا عروسک های بزرگ برای تزیین یا عروسک هایی برای بازی کودکان.

نقاشی

همواره خانم های زیادی علاقمند به کشیدن نقاشی می باشند. شاید خیلی از شما ها در دوره نوجوانی خود در کارگاه‌های آموزشی نقاشی شرکت کرده باشید. اگر استعدادی در این زمینه دارید می توانید از این راه کسب درآمد کنید. شما میتوانید با نقاشی رنگ روغن تابلوهای بسیار زیبای زیادی را خلق کنید یا می توانید با طراحی چهره از افراد سفارش طراحی چهره گرفته و چهره آنها را برایشان بکشید. همچنین می توانید برای کودکان کلاس های آموزشی نقاشی بگذارید و ازین راه ها کسب در آمد کنید.

خیاطی

در دنیای امروز صنعت لباس از پرسودترین ها می باشد. نیاز به پوشش و پوشاک از ابتدا در انسان وجود داشته است. با توجه به اینکه انسان امروز به مد و زیبایی و تنوع لباس هایش اهمیت زیادی می‌دهد می توانید در این حوزه فعالیت کنید. خیاطی هنر ظریفی است و تمرکز و دقت بالا می خواهد. یعنی باید حوصله کافی برای این کار را داشته باشید. اگر می توانید در دوره های آموزشی شرکت کرده و پس از یادگیری با تهیه یک چرخ خیاطی ابتدا لباس برای اطرافیان خود بدورزید. سپس با کسب مهارت کافی از افراد دیگر هم سفارش بگیرید.

تهیه ست آشپزخانه

آشپزخانه های امروزی با آشپزخانه های زمان گذشته تفاوت زیادی دارند و تفاوت آن در زیبایی و اهمیت دادن به طرح زیبا و رنگ بندی آن است. بنابراین خیلی از خانم ها به دنبال خرید ست های آشپزخانه هستند تا بتواند محیط زیباتری را برای خانه خود فراهم کند. شما با سرمایه اندک و خلاقیت تان می توانید به سمت دوخت ست آشپزخانه بروید. می توانید دستکش و پیش بند و دم کنی و حوله آشپزخانه، پارچه نان و دستگیره تهیه کرده به فروش برسانید

شیرینی پزی

شیرینی پزی و کیک پزی در میان خانم های امروزی رواج زیادی پیدا کرده است و خیلی از خانم های جوان از این راه کسب درآمد می‌کنند. شما نیز می توانید با دیدن دوره های آموزشی و شرکت در کارگاه های آموزشی در این حوزه تخصص بدست آورید. بعد به تولید شیرینی و دسر های خانگی مشغول شوید و از طریق شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ هنر خود پرداخته و به درآمد برسید.

در کنار تمامی حرفه هایی که در این مقاله ارائه شدند، اگر به زیور آلات و طلا علاقه دارید و قصد دارید کسب و کار شخصی خودتان را در اینستاگرام راه اندازی کنید و حاضر هستید زمان کافی برای آموزش دیدن و اجرای تمرین ها اختصاص بدهید، ما به شما دوره فـروش زیورآالات طلا و نقـره آرامه را پیشنهاد می دهیم. این دوره به شما کمک میکند تا در طول دو ماه صاحب برند و گالری طلای خود بشوید

نکات مهم در کارآفرینی خانم ها

در خصوص مزیت های کارافرینی برای خانم ها در منزل و همچنین انواع و اقسام کارآفرینی هایی که وجود دارد، صحبت کردیم. این موضوعات می توانند به شما کمک کنند تا این مقوله را هرچه بهتر و بیشتر درک کنید. با این وجود یک سری از نکات وجود دارند که لازم است تا حتما در خصوص این حوزه در نظر داشته باشید. این نکات شاید به ظاهر ساده برسند، اما عدم رعایت کردن آن ها سبب می شود تا حد بسیار زیادی دچار عدم موفقیت در حوزه کاری خود شوید.

·        علایق شخصی

اولین مورد در خصوص علایق شخصی است که نسبت به هر کدام از حوزه های کاری دارید. این علایق شخصی می توانند به شما کمک کنند تا در هر حوزه ای که فعالیت می کنید، بتوانید هرچه بهتر و بیشتر استعداد و تلاش داشته باشید. مسلما داشتن استعداد و مهارت در هر حوزه ای می تواند به پیشرفت بهتر شما در آن حوزه کمک کند.

·        داشتن اطلاعات کامل

مورد بعدی در خصوص داشتن اطلاعات کامل در هر زمینه است. زمانی که بتوانید در یک زمینه دارای اطلاعات کامل و جامعی باشید، می توانید به شکل بهتری نیز در آن زمینه شروع به فعالیت کنید. فراموش نکنید که داشتن اطلاعات می تواند میزان اشباع بودن بازار، آینده کاری، میزان درآمد و… را مشخص سازد. به همین دلیل هم توصیه می شود تا حتما به این نکته توجه کنید.

·        توجه به سرمایه اولیه

بسیاری از کارآفرینی هایی که امروزه به خانم ها توصیه می شوند، نیاز به سرمایه های اولیه دارند. ارائه دادن سرمایه اولیه می تواند برای بسیاری از خانم ها سخت و یا به طور کلی غیر ممکن باشد. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا حتما پیش از آن که بخواهید به سراغ کاری بروید، این نکته را در نظر داشته باشید که چه مقدار سرمایه اولیه برای کار خود نیاز خواهید داشت.

·        توجه به زمان بازدهی

برخی از کارآفرینی ها به شکلی هستند که در طولانی مدت می توانید انتظار بازدهی را از آن ها داشته باشید. برخی دیگر از مشاغل نیز به گونه ای ساختار یافته هستند که در عرض مدت زمان کوتاهی می توانید به درآمد برسید. مسلما داشتن صبر و حوصله برای مشاغلی که پروسه طولانی مدتی دارند، می تواند مولفه مهمی باشد. به همین خاطر نیز توصیه می شود که اگر فردی کم حوصله و کم طاقت هستید، حتما کارآفرینی هایی را انتخاب کنید که در کوتاه مدت می توانند به بازدهی برسند.

بیشتر بخوانید: آموزش فروش اینترنتی در اینستاگرام

سخن آخر

در این مقاله به ضرورت کارآفرینی در منزل برای خانم ها پرداختیم و در ادامه ایده هایی در این رابطه مطرح کردیم. اگر شما خواهان کار آفرینی در منزل می باشید، می توانید برای راهنمایی بیشتر و برنامه ریزی دقیقتر از کارشناسان ما کمک بخواهید. تا در مسیر پیش رویتان ریسک کمتری متحمل شده و زودتر به اهداف خود برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *