مربی کسب و کار آموزشی

یکی از راه های کسب درآمد در دنیای امروزی کسب و کار آموزشی می باشد. اینکه شما بتوانید از مهارتی که دارید کسب درآمد کنید شگفت انگیز است. اگر درآمد فعلی شما کفاف زندگی تان را نمی دهد یا ممکن است از آن راضی نباشید، می توانید کسب و کار خودتان را شروع کنید. کسب و کار آموزشی دارای ریسک کم و حاشیه سود بالاست. نکته مهم در ایجاد کسب و کار آموزشی انتخاب حوزه درست فعالیت آموزشی می باشد. این که بتوانید در این رابطه به تصمیم درست برسید نیازمند مشورت و کمک گرفتن از مربی کسب و کار آموزشی است. کوچ آموزشی حرفه ای و با تجربه به شما کمک می‌کند تا با توجه به استعداد و مهارت ها تان در این  حوزه  تحقیق کنید  و به جمع‌بندی برسید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

اهمیت تمرکز بر مربی کسب و کار آموزشی

حوزه های زیادی را می توان یافت که در زمینه آموزشی می ‌توانند به درآمد بالایی برسند. یکی از روش های رسیدن به درآمد بالا انتخاب حوزه مطمئن و پر طرفدار است. هرچه در رابطه با حوزه‌ای کتاب و کلاس و سمینار بیشتری وجود داشته باشد آن حوزه از سودآوری بالاتری برخوردار است. ولی خوب رقابت نیز بالا می باشد و باید در نظر گرفت که در این بازی پر رقابت افرادی برنده می شوند که بهترین برنامه ریزی را داشته باشند و به کسب مهارت برسند که این مورد از طریق راهنمایی مربی کسب و کار آموزشی امکان پذیر است.

تمرکز بر مربی کسب و کار آموزشی

مربی کسب و کار آموزشی یکی از مشاغلی است که می تواند در حوزه های مختلفی مشغول به کار شود. این مربیان می توانند به شما کمک کنند. برای آن که بدانید یک مربی که در حوزه کسب و کارهای آموزشی فعالیت می کند، در حقیقت چه مهارت هایی دارد و در چه زمینه هایی می تواند فعالیت کند، بهتر است به ادامه مقاله توجه کنید تا بتوانید اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید.

مثال هایی از حوزه های پردرآمد کسب و کار آموزشی

شما می‌توانید با راهنمایی مربی کسب و کار آموزشی به لیستی از کسب و کار های پردرآمد برسید. سپس با کمک او درباره آن ها تحقیق و بررسی کرده در نهایت به حوزه مورد علاقه ای که به تخصص شما  نیز نزدیکتر است برسید. و برای آن برنامه‌ریزی و تلاش کنید در اینجا ما نمونه ای از کسب و کار های آموزشی را لیست کرده ایم:

  • آموزش کنکور دروس دبیرستان
  • ترک اعتیاد
  • حوزه دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت و سئو
  • ادمین شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام
  • ارزهای دیجیتال و ترید کردن در این حوزه
  • مدیتیشن
  • نحوه رفتار با کودک
  • روابط زناشویی و عاطفی
  • کلاس های موفقیت و قانون جذب

اگر در چند کسب و کار آموزشی تخصص داریم چه کنیم؟

شاید شما بگویید که ما در چندین حوزه تخصص داریم و دوست داریم در تمامی آنها به کسب درآمد برسیم. ولی خوب بهترین کار این است که یک روش را انتخاب کرده و بر روی آن سرمایه گذاری کنید. سپس سعی کنید تمامی مهارت های آن حوزه  را به دست آورید و به کسب تجربه بپردازید. خلاصه تمام تمرکز خود را روی یک رشته تخصصی بگذارید.

اگر در هیچ حوزه ی کسب و کار آموزشی تخصص نداشته باشیم چه کنیم؟

در جهان هستی هیچ کس عاری از استعداد نیست و هرکسی حداقل یک استعداد دارد که در آن بهترین است. شاید شما استعداد خود را ندانید مربی کسب و کار آموزشی به شما با پرسیدن سوالات کمک می کند که استعداد نهان خود را کشف کنید و آن را پرورش دهید. سپس با کمک او می توانید حوزه خود را انتخاب کنید. سپس با راهنمایی های کوچ برای حوزه موردنظر هدف گذاری انجام دهید و با توجه به هدف به برنامه ریزی گام به گام بپردازید.

در ادامه لیستی از کسب و کارهای آموزشی را آورده ایم:

1.     آموزش کنکور و دروس دبیرستان یک کسب و کار آموزشی پر رونق

همه شما از بازار داغ کنکور خبر دارید. این که افراد زیادی موفقیت و سرنوشت خود را در گرو قبول شدن در کنکور می دانند و برای همین از اهمیت زیادی برخوردار است.  خیلی از خانواده‌ها برای فرزندان خود از سنین دبیرستان برنامه ریزی می کنند و اقدام به گرفتن کلاس های آموزشی و خصوصی برای تقویت پایه کنکورشان می کنند. اگر شما پایه درسی قوی داشته اید و یا مدرک تحصیلی تان از دانشگاه های معتبری است و علاقه به تدریس و آموزش دادن به دیگران دارید می ‌توانید با سر زدن به آموزشگاه های کنکور و یا مدارس اقدام به گرفتن شاگرد خصوصی کنید. در ابتدا برای جلب اعتماد می توانید هزینه پایینی از آنها دریافت کنید و وقتی که شناخته شده و دارای تجربه  شدید به درآمدهای بهتری هم دست خواهید یافت.

1.	آموزش کنکور و دروس دبیرستان یک کسب و کار آموزشی پر رونق

2.     طراحی سایت و سئو و دیجیتال مارکتینگ

با توجه به دیجیتال شدن سریع جهان امروز دیجیتال مارکتینگ به  یکی از نیازهای اساسی دنیای امروز تبدیل شده است. معنی دیجیتال مارکتینگ بازاریابی دیجیتال می باشد که در واقع زیرمجموعه های از مدیریت بازاریابی است.  که توانسته است جای خود را به عنوان یک تخصص و رشته  مستقل باز کند و افراد زیادی را به سمت خود جذب کند. هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی آنلاین است. یعنی شما بتوانید از طریق اینترنت با مشتریان ارتباط برقرار کنید و آنها را مجاب به خرید محصولات خود بکنید.

یکی از مبحث های مهم در دیجیتال مارکتینگ طراحی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. اگر شما علاقمند به این حوزه اید می توانید در دوره‌های دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید. سپس با دیدن فیلم ها و کلیپ های آموزشی از فضای اینترنت تخصص و مهارت کافی را به دست آورید و با زدن صفحه آموزشی در فضای مجازی شروع به آموزش دادن کنید. بعد از گذشت زمان و کسب تجربه کافی کلاس های آنلاین دایر کرده و یا آموزش های خود را به صورت پکیج به فروش برسانید.

طراحی سایت و سئو و دیجیتال مارکتینگ

3.     آموزش ارزهای دیجیتال و نحوه ترید کردن در آن

از هر چیز بگذریم از بحث داغ ارزهای دیجیتال در این روزها نمی توان گذشت. شاید در هر قسمتی از اینترنت بگردید با اطلاعات و یا تبلیغی از ارزهای دیجیتال روبرو می شوید. ارز دیجیتال ارزهایی هستند که رمز گذاری شده می باشند و هدفشان ممانعت از کلاهبرداری  و تقلب و راحت شدن معاملات در سرتاسر جهان می باشد.

خیلی از اقتصاددان ها پیش بینی کرده اند که در چند سال آینده تمامی معاملات در سراسر دنیا توسط ارز های دیجیتال انجام خواهد پذیرفت و توصیه کرده اند که کار کردن با آنها را یاد بگیرید. شما می توانید با تحقیق در این رابطه اطلاعات کافی را بدست آورید و در دوره های آموزشی شرکت کنید.  وقتی که تمام روش های تحلیل و بررسی و خرید ارزهای دیجیتال را یاد گرفتید آموخته های خود را از طریق ایجاد کسب و کار آموزشی در اختیار افراد دیگر قرار دهید و به درآمد برسید.

آموزش ارزهای دیجیتال و نحوه ترید کردن در آن

4.     آموزش روابط زناشویی و عاطفی

یکی از نیازهای بشر امروزی توانایی درست برقراری ارتباط با افراد دیگر می باشد. خیلی از مشکلاتی که در واقع گریبان خانواده‌های امروزی را می گیرد عدم توان برقراری درست ارتباط میان زوجین  و عدم درک متقابل می باشد. اگر زوجین بتوانند به درک متقابل از یکدیگر برسند و گذشت و صبر و مهربانی بیشتر را بیاموزند و در کل روابط عاطفی خود را بهبود ببخشند زندگی دوام بیشتری خواهد داشت و زیباتر خواهد شد. کارگاه های آموزشی زیادی در رابطه با این موضوع برگزار می‌شود اگر شما به حوزه‌های روانشناسی و مشاوره خانواده علاقه دارید یا تحصیلات تان در این حوزه می باشد می توانید با شرکت در این دوره ها و کسب گواهی مشغول به  کسب و کار آموزشی تدریس  بهبود روابط خانوادگی و عاطفی و زناشویی شوید.

آموزش روابط زناشویی و عاطفی

5.     مربی آموزشی کلاس های موفقیت

این روزها حتما دیده اید که افراد بسیار زیادی هستند که کلاس های موفقیت را برگزار می کنند. این کلاس های موفقیت می توانند در زمینه های مختلفی برگزار شوند. به طور مثال می توانیم بگوییم که در زمینه های پول سازی، موفقیت در کسب و کار، موفقیت در روابط فردی و عاطفی و… همگی از آموزش های یک مربی آموزشی کلاس های موفقیت بهره می گیرند.

ویژگی هایی که یک مربی کسب و کار آموزشی دارد شامل چه مواردی می شود؟

یک مربی که در حوزه آموزش کسب و کارها فعالیت می کند، لازم است چند ویژگی را داشته باشد. اولین ویژگی آن است که حتما بایستی تجربه لازم در این کار را داشته باشد. پستی و بلندی هایی که در مسیر آموزش های موفقیت وجود دارد، صرفا با داشتن تجربیات مختلف به دست می آید.

مورد بعدی آن است که یک مربی کسب و کار لازم است تا حتما مهارت لازم برای این کار را داشته باشد. مهارت های لازم علاوه بر تجربه، از طریق تحصیلات آکادمیک نیز به دست می آید. یک مربی کسب و کار مناسب نباید به صورت همزمان در چند حوزه مشغول به فعالیت شود. در حقیقت مربی که قرار است تحت آموزش آن قرار گیرید، باید صرفا در یک جنبه به فعالیت مشغول شود تا شما را دچار سردرگمی نکند.

ویژگی مهم بعدی که در حوزه کسب و کار می تواند اهمیت داشته باشد، آن است که مربی باید در ابتدا بتواند ذهن شما را از مفاهیم درست موفقیت های کاری و آموزشی اشباع کند. مفاهیم درست به معنای آن است که برخی از افراد اعتقاد دارند موفقیت به معنای رسیدن به سر حد پیروزی است و در غیر این صورت موفق نخواهند شد. اما یک مربی باید بتواند به شما کمک کند تا درک درستی از موفقیت در کسب و کار داشته باشید. مربی شما بایستی بداند و این موضوع را به شما نیز آموزش دهد که حتی کوچک ترین موفقیت ها می توانند اهمیت زیادی برای شما داشته باشند. در حقیقت زمانی که هر پله را طی می کنید، شما در مسیر موفقیت هستید و این موضوع بسیار مهم است.

زمانی که به دنبال مربی کسب و کار موفقیت هستید، بهتر است بدانید که مربی کسب و کار در حوزه موفقیت باید حتما تخصصی عمل کند. در حقیقت شما ابتدا باید بدانید که در چه زمینه ای نیاز به آموزش و کمک دارید و سپس مربی مدنظر خود را پیدا کنید. موفقیت در زمینه های آموزشی می تواند به طور کامل با موفقیت در زمینه های کاری متفاوت باشد. به همین دلیل نیز باید حتما مربی که به حوزه کاری شما مرتبط می باشد را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: یخ شکنی در سخنرانی

سخن پایانی

زمانی که در خصوص مربی کسب و کار آموزشی صحبت می شود، به موارد و مسائل مختلفی می توانیم اشاره کنیم. مربی کسب و کار در حوزه های مختلف کاری می تواند فعالیت کند و به افراد آموزش دهد که چگونه در هر حوزه کسب و کاری موفق شوند. در حقیقت این مربی همچون یک چراغ راه عمل می کند و می تواند مسیر تاریک پیش روی شما را کاملا روشن کند تا بتوانید هرچه بهتر و دقیق تر گام بردارید.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر می خواهید در این زمینه اقدام کنید و به موفقیت برسید بهتر است با کسی که در این زمینه حرفه ای است و تجربه دارد یعنی مربی کسب و کار آموزشی کمک بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *